Ahoj všichni! Často mi ženy píší s otázkami, jak shodit tuk na břiše a co dělat s nežádoucím tukem na bocích. Často se ptají na nejlepší cviky pro tato místa, kde se jim tuk usazuje.

MÁM PRO VÁS JEDEN ZARUČENÝ TIP: NEEXISTUJE ŽÁDNÝ CVIK, KTERÝ BY VÁM SPÁLIL TUK NA BŘIŠE NEBO NA BOCÍCH! Tuk, který se ukládá kolem pasu a na bocích, bývá často těžké se zbavit, a často mizí jako poslední. Mezi fitness nadšenci i mezi běžnými lidmi, kteří se snaží získat štíhlý pas, koluje mnoho polopravd a mýtů.

Celé tajemství plochého břicha spočívá v:

  • Kalorickém deficitu!
  • Pravidelném a komplexním silovém tréninku!

Skutečnost, že máme na těle místa, kde se tuk nechtěně ukládá, je z velké části způsobená hormony☝️. Ale o hormonálních vlivech si povíme někdy jindy❤

Buchty na břiše se pečou především v kuchyni.

Posilováním břišních svalů nezbavíte tuk na břiše ani na bocích! Lokální spalování tuku je mýtus.

Ženy by se měly více zaměřit na posilování horní a dolní části těla a přirozeně zapojovat Core. Přílišné cvičení břišních svalů za účelem zhubnutí nefunguje a může mít fatální následky, včetně diastázy, bolestí zad, problémů s koleny a inkontinence.????‍♀️ Buchty na břiše se nepodaří spálit žádnými zázračnými prostředky a přílišné cvičení může spíše ublížit. Navíc extrémně vypracované břicho není fyziologicky zdravé. Nadměrné cvičení může zatěžovat vnitřní orgány, záda a pánevní dno, a dlouhodobě není udržitelné. Mám na mysli vypracované břišní svaly jako u Arnolda Schwarzeneggera.

Závěrem si zapamatujte:

  • Vyvážená strava
  • Kvalitní celotělový silový trénink
  • Kalorický deficit
  • Dlouhodobý přístup a režim ❤

Přeji vám krásný den!